Nowy numer 47/2020 Archiwum

Serce do serca

Ponad 100 młodych osób obozowało na polanie obok starego drewnianego kościoła w Kamieńczyku (parafia Międzylesie). Ubiegłoroczna inicjatywa ks. Roberta Krupy przyjęła się jako stały punkt formacji w duszpasterstwach młodzieży Kotliny Kłodzkiej.

Przez cały rok podejmujemy z młodymi intensywną formację – wyjaśnia ks. Paweł Antosiak, jeden z współorganizatorów. – Na zakończenie roku pracy duszpasterskiej chcemy spotkać się razem i dokonać „odprawy” przed wakacjami. Podczas Jesus Camp, od 21 do 23 czerwca, młodzież miała czas na modlitwę, Mszę św., uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Światła, ale także zwyczajnie była ze sobą, odpoczywając na łonie natury po miesiącach wytężonej nauki. – Ten walor wspólnotowości, umiejętności dzielenia się swoim czasem to z pewnością jeden z ważniejszych atutów tego spotkania – dodaje ks. Antosiak.

– Bardzo często brakuje nam dzisiaj czasu na zwykłą rozmowę. W Kamieńczyku, z dala od cywilizacji, była ku temu doskonała okazja. Tematem tegorocznego spotkania było „serce do serca”. Często przytaczane przez o. Johna Bashoborę, w wersji angielskiej „heart to heart”, wypisane było na koszulkach przygotowanych dla każdego uczestnika. – To proste hasło wyraża najgłębszą prawdę chrześcijaństwa – mówi ks. Tomasz Krupnik. – Każdy z nas potrzebuje zjednoczyć swoje serce z Najświętszym Sercem Jezusa. Tylko takie zjednoczenie pozwala nam w otwartości patrzeć na drugiego, budować wspólnotę i obserwować, jak ludzkie serca zbliżają się do siebie. Jesus Camp to nie jest jednorazowa akcja. W spotkaniu uczestniczyli młodzi, którzy każdego tygodnia spotykają się w swoich parafiach wraz z księżmi, by budować żywą relację z Jezusem. – Młodzież może jeszcze mocniej poczuć, że ludzi, którzy na serio traktują Boga i wiarę w Niego, jest więcej – tłumaczy ks. Arek Raczyński. To daje siłę i odwagę do dalszej pracy. Postawa młodych, jaką widać na tym spotkaniu, to wynik rzetelnej, cotygodniowej pracy formacyjnej. Powolnego, ale systematycznego zasiewania Bożego słowa. W tym roku podczas konferencji młodzież podejmowała tematykę Bożych przykazań. Przygotowała także spotkanie w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama