Nowy numer 3/2021 Archiwum

Watykański koncert bez Papieża

Gdyby nie było wiary w Jezusa Chrystusa, całe tony partytur pozostałyby niezadrukowanym papierem – powiedział abp Rino Fisichella na rozpoczęcie watykańskiego koncertu z okazji Roku Wiary. Miał w nim uczestniczyć Ojciec Święty, który nie pojawił się jednak w Auli Pawła VI, z powodu pilnych obowiązków.

Na koncercie zaprezentowano IX Symfonię Beethovena. Przed jej rozpoczęciem przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji zauważył, że koncert z okazji Roku Wiary jest czymś niezbędnym. Należało bowiem przypomnieć, w jak wielkiej mierze chrześcijaństwo było na przestrzeni wieków promotorem kultury.

„Prostota narodzin w betlejemskiej grocie, najbardziej dramatyczne chwile męki i śmierci, a zarazem chwała zmartwychwstania, a zatem tajemnica życia Jezusa, Syna Bożego, oraz modlitwa Kościoła stymulowały umysł geniuszy, którzy stworzyli tysiącletnią historię muzyki sakralnej i klasycznej, która stała się dziedzictwem ludzkości” – zaznaczył watykański organizator Roku Wiary.

Nieobecny na koncercie Franciszek znalazł jednak dziś popołudniu czas, by skierować przesłanie do użytkowników Twittera. „Jeśli znaleźliśmy sens życia w Chrystusie, nie możemy być obojętni wobec kogoś kto cierpi, czy jest smutny” – napisał Papież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama