Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nagrody Ratzingera rozdane!

Przyznano tegoroczne Nagrody Ratzingera. Jest to najbardziej dziś prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie teologii. Tym razem jego laureaci to anglikański pastor i egzegeta Richard Burridge oraz edytor dzieł zebranych Josepha Ratzingera, świecki teolog Christian Schaller.

Prof. Burridge wsławił się porównawczą analizą Ewangelii i grecko-rzymskich biografii. Ukazał nierozerwalny związek między Ewangelią i osobą Jezusa Chrystusa. Zajmował się również antropologią biblijną i lekturą symboliczną Pisma Świętego.

Z kolei Christian Schaller jest zastępcą dyrektora Instytutu Benedykta XVI w Ratyzbonie. Wcześniej był na uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium asystentem ks. prof. Gerharda Müllera, obecnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Został on uhonorowany za zasługi w przygotowaniu Opera Omnia Josepha Ratzingera.

Nagrody zostaną wręczone w październiku. Przyznaje je watykańska Fundacja Josepha Ratzingera-Benedykta XVI. Nazwiska laureatów ogłoszono już dziś w Watykanie na konferencji prasowej. Przy okazji zaprezentowano też kolejną konferencję naukową poświęconą myśli poprzedniego Papieża. Odbędzie się ona w październiku na Uniwersytecie Laterańskim pod hasłem: „Ewangelie: historia i chrystologia, dociekania Josepha Ratzingera”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama