Nowy numer 47/2020 Archiwum

Łódź przeczyta „Evangelium Vitae”

Przez 6 godzin Łodzianie będą czytać pod Urzędem Miasta encyklikę Jana Pawła II.

6 godzin będzie trwało publiczne czytanie na głos encykliki Jana Pawła II „Evangelium vitae”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Łodzi. W akcję będzie mógł się włączyć każdy, kto od godz. 11 przyjdzie pod tablicę przy ul. Piotrkowskiej 104 (przy Urzędzie Miasta Łodzi) upamiętniającą nadanie papieżowi Polakowi Honorowego Obywatelstwa Miasta.

Do wspólnego czytania papieskiego dokumentu „o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego” zgłosiło się już kilkanaście osób. Organizatorzy liczą na to, że również przechodnie będą chcieli odczytywać fragmenty encykliki, a przede wszystkim na to, że zatrzymają się, by wsłuchiwać się w słowa Jana Pawła II. Publiczne czytanie jego encykliki odbędzie się w ramach Dnia Evangelium Vitae, który w najbliższą sobotę i niedzielę będzie obchodzony w całym Kościele.

- Włączając się w obchody Dnia Evangelium Vitae, pragniemy przypomnieć łodzianom to wielkie dzieło błogosławionego Jana Pawła II, bo jest on przecież Honorowym Obywatelem Łodzi - mówi Szymon Malinowski, pomysłodawca akcji. - Chcemy także zwrócić przez to uwagę na zaangażowanie Kościoła w obronę życia i godności człowieka.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama