GN 48/2020 Archiwum

Ks. Lemański ukarany

Znany z krytyki nauczania Kościoła kapłan po dwóch upomnieniach kanonicznych otrzymał właśnie zakaz wypowiadania się w mediach.

Ks. Wojciech Lemański, proboszcz z podwarszawskiej Jasienicy i bloger NaTemat.pl jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi dla mediów. Wielokrotnie ostro krytykował hierarchię kościelną i głosił poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła, siejąc w ten sposób rozłam. Po pierwszym upomnieniu jakie otrzymał stanowiska nie zmienił. Czarę goryczy przelały jego wypowiedzi w programie Tomasza Lisa, gdzie podważał stanowisko Kościoła w sprawie zapłodnienia in vitro.

24 maja ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser nałożył na zbuntowanego kapłana zakaz wypowiadania się w mediach. Wcześniej, wskutek konfliktowania społeczności w szkole, hierarcha cofnął ks. Lemańskiemu misję kanoniczną. Ks. Lemański odwołał się od tych decyzji. Póki co proboszcz z Jasienicy wypowiada się dla "Tygodnika Powszechnego".

Przeczytaj też:

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także