Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Prezydent dziękuje

W Święto Dziękczynienia podkreślamy wdzięczność dla wszystkich zasłużonych dla wolności naszej Ojczyzny - powiedział prezydent Bronisław Komorowski witając w niedzielę przed Belwederem procesję z relikwiami św. Andrzeja Boboli.

Procesja wyruszyła z pl.Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Powitanie procesji przed Belwederem to nawiązanie do roku 1938, kiedy to do uczestników pochodu z relikwiami św. Andrzeja Boboli wyszedł ówczesny prezydent Ignacy Mościcki.

Prezydent Komorowski powiedział, że św. Andrzej Bobola jest patronem niepodległej Polski, gdy "Polska po raz pierwszy odzyskiwała niepodległość w 1918 r."

Uczestniczymy w tym niezwykłym spotkaniu, uczestniczymy, aby podkreślić naszą wdzięczność w dniu święta wdzięczności, dziękczynienia, naszą wdzięczność idącą już przez pokolenia dla wszystkich zasłużonych dla wolności naszej ojczyzny" - powiedział prezydent Komorowski.

Zaznaczył, że obchody Święta Dziękczynienia przypadają w przeddzień Święta Wolności obchodzonego 4 czerwca "na pamiątkę drugiego odzyskania niepodległości, wolności w 1989 r.".

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że procesja jest m.in. dziękczynieniem za rodziny. "Nie będzie pewnej i bezpiecznej Polski bez rodzin" - zaznaczył metropolita warszawski.

W niedzielę obchodzone jest VI Święto Dziękczynienia. Tym razem jest ono poświęcone m.in. św. Andrzejowi Boboli - w tym roku mija 75 lat od jego kanonizacji i sprowadzenia relikwii świętego do Polski.

 

« 1 »

Zobacz także

 • gulaj
  02.06.2013 11:11
  Prezydent to obłudnik
 • polka
  02.06.2013 13:14
  wszędzie prezydent..w Lednicy,na obchodach dziękczynienia,Piekary Sl...a może najpierw niech się zadeklaruje czy jest za in vitro,czy nie? nie mieszajcie ludziom w głowach szanowni biskupi..prezydent jako pielgrzym tak ,ale jako polityk nigdy nie powinien być mieszany z wiarą.
  doceń 0
 • Piotr
  03.06.2013 09:01
  Komorowski, hipokryta i zakłamany człowiek.
  I jeszcze do tego abp Nycz z uśmiechem z nich chadzający...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama