Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lednicki maraton

Już 15 kilometrów z 46-kilometrowej trasy minęli uczestnicy maratonu ku czci bł. Jana Pawła II, którzy z Poznania zmierzają na Lednicę. Biegną w nim osoby z całej Polski, które planują dotrzeć na miejsce XVII Spotkania Młodych przed Mszą św., ok. godz. 18.45.

Maraton to niezwykle ważny element spotkania na Polach Lednickich. Jego uczestnicy niosą bowiem tzw. płomień wolności, od którego zostaną odpalone świece na ołtarzu, przy którym będzie sprawowana Msza św. pod Bramą III Tysiąclecia.

„Biegniemy spod Poznańskich Krzyży, gdzie papież Jan Paweł II tak bardzo chciał być podczas swojej pierwszej wizyty w Poznaniu w 1983 r. To stamtąd niesiemy na Lednicę płomień wolności” – wyjaśnia KAI Krzysztof Buszkiewicz, organizator maratonu dodając, że poprzez maraton lednicki biegacze chcą oddać hołd błogosławionemu papieżowi i podziękować mu za jego pontyfikat.

W tym roku z Poznania na Lednicę biegnie 50 osób z całego kraju. Wśród nich jest 10 kobiet, w tym sparaliżowana dziewczyna na wózku, którą pchają uczestnicy maratonu, a także kapłani, m.in. z Kalisza, Krakowa i Łowicza. Szczególnym uczestnikiem biegu jest Andrzej Wróbel, w połowie sparaliżowany paraolimpijczyk.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama