GN 24/2021 Archiwum

Papieska modlitwa za dzieci

O swojej modlitwie za wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapewnił papież Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

"Modlę się, aby zawsze napełniała je Boża radość, pokój i miłość, i by z pomocą swoich najbliższych zachowały na całe życie swoją dziecięcą niewinność i ufność w Panu" - powiedział Ojciec Święty. Swoją katechezę papież poświęcił roli Ducha Świętego w prowadzonym przez Kościół dziele ewangelizacji. Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych na audiencję z całego świata. Zwracając się do Polaków powiedział:

"Serdecznie witam polskich pielgrzymów! Ze szczególną miłością pozdrawiam dzieci z duszpasterstwa Polaków w Rzymie, które niedawno przystąpiły do I Komunii św., ich rodziców i katechetkę. Tym pozdrowieniem obejmuję wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmują Chrystusa do swoich serc i modlę się, aby zawsze napełniała je Boża radość, pokój i miłość, i by z pomocą swoich najbliższych zachowały na całe życie swoją dziecięcą niewinność i ufność w Panu. Z serca wam błogosławię".

W dzisiejszej audiencji ogólnej udział wzięli m.in. metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami z polskiego kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie, oraz grupy parafialne: św. Andrzeja Boboli z Wrocławia; św. Michała Archanioła z Zachorzowa w diecezji radomskiej; św. Wawrzyńca z Rogóźna w archidiecezji lubelskiej; Przemienienia Pańskiego z Płot, archidiecezji szczecińsko-kamieńska; a także szkoły sióstr salezjanek z Krakowa; gimnazjum im. bł. Jana Pawła II z Sokółki; Harcerze z ZHP z Sochaczewa, Ornety i Zakopanego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama