Nowy numer 17/2024 Archiwum

Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera?

Robert Lewandowski, zdobywając w sobotę gola dla Borussii Dortmund, umocnił się na drugim miejscu pod względem najdłuższych serii skuteczności w ekstraklasie Niemiec. Polski piłkarz trafił w swoim 12. kolejnym meczu ligowym i goni słynnego Gerda Muellera.

Legendarny napastnik Bayernu Monachium w sezonie 1969/70 strzelał gole w 16 kolejnych meczach. Ten sam piłkarz zajmuje również czwarte miejsce, z serią dziewięciu spotkań z sezonu 1968/69.

Drugi do niedawna w klasyfikacji Klaus Allofs, były napastnik FC Koeln, w 1984 roku trafiał dziesięć razy z rzędu. Lewandowski tydzień temu poprawił jego wyczyn, a teraz zbliża się do Muellera. Polski piłkarz w sobotę strzelił gola w 87. minucie wygranego 2:0 meczu 30. kolejki u siebie z FSV Mainz. Przy tej bramce asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Lewandowski w trakcie swojej serii nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Bundesligi (w drugiej połowie lutego) ze względu na czerwoną kartkę. Był nią ukarany w meczu z Hamburgerem SV w 21. kolejce.