Nowy numer 12/2019 Archiwum

Kurs Alfa był impulsem

Potem Domowy Kościół, rekolekcje. Pan Bóg przyciągnął nas do siebie i zmienił codzienność naszej rodziny

To był grudzień, dwa lata temu. Odwiedził nas znajomy i zaprosił na kurs Alfa. Nie wiedzieliśmy co to, były obawy czy to nie jakaś sekta itp. Kurs Alfa nie odmienił mojego życia, ale był tym, czym być powinien. Impulsem, początkiem zmian. Wcześniej chodziłem do kościoła, co jakiś czas uczestniczyłem w sakramentach, ale z perspektywy czasu widzę, że byłem jak starszy syn z przypowieści o marnotrawnym synu. Stałem obok Ojca, ale byłem tak samo daleko jak ten młodszy. Moja wiara nie pielęgnowana, umierała.

Postanowiliśmy wraz z żoną coś zmienić. Ponieważ w młodości byliśmy w oazie, naturalnym dla nas krokiem było wstąpienie do Domowego Kościoła. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego zaczęliśmy uczęszczać na spotkania. Pierwsze pozostanie mi w pamięci do końca życia. Z ogromnym wysiłkiem starałem opanować napływające do oczu łzy, gdy mówiłem że przyszedłem, bo Kogoś mi brakuje i mam problemy z wiarą.

W tym samym czasie w naszym kościele zaczęły się cotygodniowe modlitwy uwielbienia. Zaczęła chodzić na nie nasza starsza córka, żona, młodsza córka, w końcu i ja. Modlitwa na głos była wtedy dla mnie za trudna, ale do Boga nie trzeba mówić na głos.

Rok temu, przed świętami Wielkanocnymi wybrałem się na rekolekcje do kamedułów. Cisza i przykład braci dał mi bardzo wiele. Nawet o tym nie wiedziałem, ale to właśnie tam moje życie zaczęło się diametralnie zmieniać. Potem był wyjazd trzydniowy na rekolekcje z Domowego Kościoła, modlitwa wstawiennicza nade mną i żoną, po której przez kilka dni miałem wrażenie, że mogę przenosić góry.

Życie całej naszej rodziny odmieniło się. W końcu Bóg znalazł się na tym miejscu, na którym być powinien. Konsekwencją była droga do Santiago, udział w Biblicum Śląskim, pierwsza modlitwa wstawiennicza jako posługujący. Czy można chcieć więcej? Tak, ciągle modlę się o wiarę, nadzieję i miłość, ciągle uczę się ufać, szczególnie w ostatnim okresie, choroby żony.

Gdy w GN pojawił się artykuł i propozycja podzielenia się świadectwem, przez moment pomyślałem o tym, ale dość szybko pomysł ten odrzuciłem. Co zmieniło moją decyzję? Dzisiejsze rozważanie Pisma - Namiot Spotkania – i słowa: Napisz więc to, co widziałeś i co jest (Ap 1,19a) – czy mogę odmówić Bogu?

Adam

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • nowa
  08.01.2014 15:44
  W prostocie tkwi wielkie przesłanie.
  doceń 0
 • ewaagnieszka
  22.04.2015 21:08
  Uważam, że naprawdę nie warto próbować wszystkiego w życiu, ponieważ np. skoczyć w przepaść można tylko raz.
  Uwierzcie mi, wyrwanie się z sekty często jest niemożliwe.
  Kurs Alpha to sekta.
  Dlaczego jest sektą?
  Otóż byłam na takim "kursie", organizowanym przy parafii katolickiej, który jest gorąco polecany przez księży.
  Spotkania wyglądały tak, że stosując psychomanipulację, przekonywali nas, że najlepszą drogą do Boga są tzw. "charyzmaty".
  Nie sakramenty, nie Komunia Święta, nie spowiedź, tylko właśnie owe "charyzmaty".
  Jak one wyglądają?
  Jest to:
  a) "wylanie Ducha Świętego" (człowiek nagle przewraca się na ziemię),
  b) oraz "mówienie językami" (człowiek bełkocze, wydaje dziwne odgłosy i nikt go nie rozumie, nawet on sam).
  To właśnie, według "Kursu Alpha" jest najwłaściwsza droga do Boga i najlepsza rzecz, jaka ich w życiu spotkała.
  Dodam jeszcze, że nie znoszą sprzeciwu i izolują Cię od znajomych.
  Wiem to, bo sama to widziałam, sama to przeżyłam.
  Oceńcie, czy to jest jeszcze Kościół katolicki, czy sekta.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL