Nowy numer 42/2019 Archiwum

Taniec z niedźwiedziem

P. Szałamacha: Brak wiedzy o memorandum ws. Jamał II to porażka Polski. Nie powinniśmy dopuścić do realizacji ten inwestycji.

Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości:

Rosjanie nie informując Polski o memorandum dotyczącym puszczenia drugiej nitki gazociągu Jamał przez Polskę dali nam lekcję lekceważenia. To cena, jaką się płaci za taniec z niedźwiedziem – jeśli się to robi, niedźwiedź prędzej czy później zmiażdży nam głowę. Donald Tusk jest bardzo spolegliwy wobec Rosji, przez co jej władze mogą licytować coraz niżej.

Ta inwestycja jest bardzo niebezpieczna przede wszystkim dla Ukrainy. Tak jak przy pomocy Niemiec NordStream mógł ominąć Polskę, tak teraz Rosjanie starają się przy naszej pomocy ominąć Ukrainę. Uważam, że nie powinniśmy pomagać Rosji w energetycznym rozgrywaniu państw Europy Środkowowschodniej. Jeśli za jakiś czas Rosjanie przyślą nam analizy dotyczące budowy Jamał II, powinniśmy np. przygotowywać odpowiedź przez następne kilkanaście lat. Ta inwestycja nie powinna powstać.

To, co się stało, jest co najmniej niepokojące nie tylko dlatego. Nie dość, że Rosja pokazała, że nie liczy się z naszym zdaniem w sprawie inwestycji na naszym terytorium, ale także różne służby pokazały swoją niezdolność do tego, by na takie działanie zareagować.

« 1 »

Zobacz także

  • refleksja
    08.04.2013 17:17
    Pan Szałamacha mógłby nam opowiedzieć o jego polityce obsadzania rad nadzorczych w spółkach...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL