Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nastolatek z Downem pod Mt. Everestem

15-letni Eli Reimer jest pierwszym amerykańskim nastolatkiem z zespołem Downa, który doszedł do bazy na wysokości ponad 5300 m.n.p.m. pod szczytem Mt. Everest. Jego wyprawa na najwyższą górę świata trwała 2 tygodnie.

- To było surrealistyczne: stać w tym miejscu, widzieć na twarzy Elegio uśmiech, poczucie spełnienia i to, że miał się w tym momencie lepiej pod względem zdrowotnym niż my wszyscy. To była szkoła pokory, inspiracja, po prostu niesamowita chwila – powiedział ojciec wspinacza Justin Reimer w wywiadzie dla HLN.

Dla rodziców dzieci niepełnosprawnych Justin ma następujące przesłanie: - Niepełnosprawność nie oznacza ograniczenia. Życie osób niepełnosprawnych ma nieskończoną wartość.

Komentatorzy wyczynu nastolatka z Oregonu zwracają uwagę, że w USA 90 proc dzieci z zespołem Downa jest zabijanych jeszcze przed urodzeniem.

« 1 »

Zobacz także

  • e
    03.04.2013 12:16
    no ale tytuł nieprzyjemny "z Downem"...? W tekście ładnie "z zespołem Downa" ale tytuł...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama