Nowy numer 24/2018 Archiwum

Korea: naród zniewolony

Pod wpływem wojennych deklaracji komunistycznego dyktatora Korei Północnej, oczy świata koncentrują się na półwyspie koreańskim. Jak ten kryzys przeżywają tamtejsi chrześcijanie?

Mówi ks. Timothy Young, rektor sanktuarium męczenników koreańskich: „Nie nazwałbym tego kryzysem, ale napięciem. Nieco podwyższonym, ale dość normalnym, w tym sensie, że żyjemy w nim na co dzień. Kościół koreański nie angażuje się oczywiście w kwestie czysto polityczne, choć wzywamy do pokojowego dialogu między dwoma państwami. Przede wszystkim jednak przypominamy o losie normalnych ludzi, staramy się nieść im pomoc, mieszkańcom Korei Północnej” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Young.
 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama