Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dramat w Syrii

Kobiety i dzieci syryjskie są w coraz trudniejszej sytuacji.

Krytyczna sytuacja uchodźców syryjskich ciągle się pogarsza. Tylko do sąsiedzkiej Jordanii i Libanu uciekło z Syrii przed przemocą około milion osób. Trzy czwarte wypędzonych stanowią kobiety i ich dzieci. Aby móc przeżyć, pilnie potrzebują oni pomocy humanitarnej, poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA.
Jedną z największych organizacji spieszących z pomocą ludziom przebywającym w obozach dla uchodźców jest Caritas. Aby mogła ona nadal prowadzić pomoc, potrzebne są dalsze środki finansowe. Uchodźcom pomaga też polski rząd oraz Polska Akcja Humanitarna oraz inne organizacje międzynarodowe. Mimo to w ciągu ostatnich miesięcy i tygodni sytuacja znacznie się pogorszyła. Liczba uchodźców przybrała niewyobrażalne rozmiary. W samej tylko Syrii trzy miliony ludzi to uchodźcy we własnym kraju. W Jordanii i Libanie schronienia szuka obecnie milion Syryjczyków. W obu tych krajach uchodźcy stanowią dziesięć procent ludności.
 


 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama