Nowy numer 38/2023 Archiwum

Hiszpania promuje dialog międzyreligijny

Działalność Międzynarodowego Ośrodka ds. Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego Króla Abdullaha (KAICIID), z siedzibą w Wiedniu, zaprezentowano w Madrycie. Okazją była 20. rocznica podpisania Umów o Współpracy między Państwem Hiszpańskim a Wyznaniami Religijnymi.

Prezentacji dokonał sekretarz generalny ośrodka Faisal Bin Abdulrahman Bin Muaammar. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, w tym wielu ambasadorów i przedstawiciele rządu oraz reprezentowanych w ośrodku religii.

„Hiszpania jest jednym z najbardziej dynamicznych krajów na świecie, jeśli chodzi o promowanie dialogu międzyreligijnego. Ma długą historię współżycia pomiędzy różnymi kulturami i religiami” – powiedział Faisal Bin Abdulrahman.

Przedstawił on strukturę i działanie ośrodka oraz jego najważniejsze programy. Głównym zadaniem ośrodka jest ułatwianie dialogu oraz wzajemnego zrozumienia międzyreligijnego i międzykulturowego, umacnianie współpracy i szacunku dla różnorodności, sprawiedliwości i pokoju. „Chcemy używać polityki, aby pomóc religii, a nie używać religii, aby pomóc polityce” – podkreślił Faisal Bin Abdulrahman.

„Nasza obecność w Międzynarodowym Ośrodku ds. Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego Króla Abdullaha (KAICIID) jest wyrazem uznania dla pracy, jaka została wykonana w Hiszpanii, aby poprzeć różnorodność oraz wymianę kulturalną i religijną. Naszym celem jest pomoc religii, aby stała się nośnikiem pokoju, a nigdy nie była elementem niezgody” – powiedział gospodarz spotkania, hiszpański minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast