Nowy numer 3/2021 Archiwum

TV Republika pracuje nad ramówką

Trwają intensywne prace nad stworzeniem ramówki TV Republika, która może ruszyć już na przełomie marca i kwietnia.

 Według Ewy Stankiewicz, dyrektor artystycznej stacji, pomysły programowe zbierane są także od telewidzów. - Chcemy, by nowa telewizja stała się w dużej mierze interaktywną telewizją obywatelską, otwartą na propozycje i reagującą na oczekiwania widzów. Zapraszam do zgłaszania pomysłów na programy. Te poważne i niepoważne. Te potrzebne. Te, których brakuje. Te, które sami chcielibyście Państwo obejrzeć – napisała Stankiewicz na swojej stronie ewastankiewicz.pl. Pomysły będą przekazywane twórcom stacji.

W wywiadzie dla portalu Wirtualnemedia.pl Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika, zapowiedział, że ma nadzieję, iż nowa stacja ruszy jak najszybciej.

- Przypuszczam, że już w marcu zaczniemy pracować „na sucho”, tzn. jeszcze bez emisji. A sama emisja rozpocznie się w perspektywie kilku kolejnych miesięcy. Nie chcę podawać konkretnych terminów, ponieważ jeśli się z tego nie wywiążemy, to potem będzie miała z takiej informacji „pożywkę” nasza konkurencja. Na pewno ruszymy w 2013 roku, a ja chciałbym, abyśmy ruszyli na wiosnę. Ale wszystko się jeszcze okaże” – powiedział  Wildstein. – „Telewizję Republika na pewno tworzył będzie szeroki zespół ludzi, w tym również związanych z „Gazetą Polską” czy tygodnikiem „Do rzeczy”, ale i innych, a materiały będą w pełni autorskie i przygotowywane na wyłączność dla Telewizji Republika”

« 1 »

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także