Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rio in Częstochowa

Dla tych, którzy z różnych przyczyn (przede wszystkim finansowych) nie mogą jechać w lipcu do Brazylii na najbliższe Światowe Dni Młodzieży świętująca swe 20 lecie wspólnota Emmanuel organizuje podobne spotkanie w Polsce.

Równolegle ze Światowymi Dniami Młodych w Rio, czyli 23-28 lipca wspólnota zaprasza młodych (wieku 16-30 lat)) ze wszystkich krajów Europy na pięć dni do Częstochowy. „Rio in Częstochowa” będzie nawiązaniem do zlotu w 2002 „Toronto w Wadowicach” czy w 2008 „Sydney w Warszawie”. W programie organizatorzy zaplanowali: koncerty, zabawę, taniec, teatr, zajęcia plastyczne, sport, spotkania ze specjalnymi gośćmi, konferencje, rozmowy w małych grupach, zwiedzanie Częstochowy, Eucharystię, możliwość spowiedzi, Adorację i modlitwę uwielbienia.

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także