Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Możemy zrobić coś wielkiego

Wystarczy wejść na stronę www.jedenznas.eu i poprzeć europejską inicjatywę ustawodawczą. Ma ona doprowadzić do takiej zmiany prawa europejskiego, by z budżetu Unii Europejskiej nie można było finansować aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

. Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, akcja ma spore szanse powodzenia. Głównie z jednego powodu: akcja skorzysta z nowego narzędzia prawa europejskiego, jakim jest możliwość złożenia zbiorowej petycji. O szczegółach piszemy na str. 18-21. Jeżeli w krajach członkowskich uda się zebrać kilka milionów głosów, Komisji Europejskiej będzie trudno odrzucić przedstawiony wniosek, bez narażenia się na zarzut lekceważenia demokratycznych reguł. Dodam jeszcze, że za parę tygodni podpis pod inicjatywą będzie można złożyć na specjalnie przygotowanych formularzach.

Drodzy Czytelnicy, w tym miejscu pragnę  poinformować, że od tego numeru cena „Gościa Niedzielnego” wzrośnie o 50 groszy i będzie wynosiła 4,5 zł. Ufam, że decyzja redakcji zostanie przyjęta ze zrozumieniem. Ostatnia zmiana ceny naszego tygodnika miała miejsce wiosną 2008 roku, a więc prawie pięć lat temu. Przez ten bardzo długi czas znacząco wzrosły ceny chyba wszystkich towarów i usług, o czym każdy przekonuje się wychodząc do sklepu czy tankując paliwo. Wyższe koszty nie ominęły również redakcji „Gościa”, stąd decyzja o zmianie ceny. 

Podwyżka pozwoli – taką mamy nadzieję – na spokojne i jeszcze lepsze redagowanie tygodnika. Do tego numeru został dołączony poruszający film „Ludzie Boga” o zamordowanych w 1996 r. zakonnikach w Algierii. Religijne w treści dzieło cieszyło się ogromnym zainteresowaniem we Francji, gdzie film obejrzały ponad 3 mln widzów. W „Gościu” do filmu nawiązuje przejmująca rozmowa z o. Michałem Zioło, trapistą, który od jednego z ocalałych mnichów przyjął habit (str. 22-24).   

Korzystając z okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom „Gościa Niedzielnego” za wierność naszemu tytułowi. Szczególnie dziękuję za docierające do nas sygnały, że nasza praca pomaga żyć po Bożemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się