Nowy numer 29/2019 Archiwum

Możemy zrobić coś wielkiego

Wystarczy wejść na stronę www.jedenznas.eu i poprzeć europejską inicjatywę ustawodawczą. Ma ona doprowadzić do takiej zmiany prawa europejskiego, by z budżetu Unii Europejskiej nie można było finansować aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

. Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, akcja ma spore szanse powodzenia. Głównie z jednego powodu: akcja skorzysta z nowego narzędzia prawa europejskiego, jakim jest możliwość złożenia zbiorowej petycji. O szczegółach piszemy na str. 18-21. Jeżeli w krajach członkowskich uda się zebrać kilka milionów głosów, Komisji Europejskiej będzie trudno odrzucić przedstawiony wniosek, bez narażenia się na zarzut lekceważenia demokratycznych reguł. Dodam jeszcze, że za parę tygodni podpis pod inicjatywą będzie można złożyć na specjalnie przygotowanych formularzach.

Drodzy Czytelnicy, w tym miejscu pragnę  poinformować, że od tego numeru cena „Gościa Niedzielnego” wzrośnie o 50 groszy i będzie wynosiła 4,5 zł. Ufam, że decyzja redakcji zostanie przyjęta ze zrozumieniem. Ostatnia zmiana ceny naszego tygodnika miała miejsce wiosną 2008 roku, a więc prawie pięć lat temu. Przez ten bardzo długi czas znacząco wzrosły ceny chyba wszystkich towarów i usług, o czym każdy przekonuje się wychodząc do sklepu czy tankując paliwo. Wyższe koszty nie ominęły również redakcji „Gościa”, stąd decyzja o zmianie ceny. 

Podwyżka pozwoli – taką mamy nadzieję – na spokojne i jeszcze lepsze redagowanie tygodnika. Do tego numeru został dołączony poruszający film „Ludzie Boga” o zamordowanych w 1996 r. zakonnikach w Algierii. Religijne w treści dzieło cieszyło się ogromnym zainteresowaniem we Francji, gdzie film obejrzały ponad 3 mln widzów. W „Gościu” do filmu nawiązuje przejmująca rozmowa z o. Michałem Zioło, trapistą, który od jednego z ocalałych mnichów przyjął habit (str. 22-24).   

Korzystając z okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom „Gościa Niedzielnego” za wierność naszemu tytułowi. Szczególnie dziękuję za docierające do nas sygnały, że nasza praca pomaga żyć po Bożemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • amico
  24.01.2013 10:23
  Doskonale Ksiądz Redaktor te problemy przedstawił. Jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniem "już nikt nie jest w stanie powstrzymać nieustannie przesuwanej granicy w stronę tego, co grzeszne i niezgodne z naturą". Ludzie /chrześcijanie/ muszą masowo /!/ protestować, duchowni muszą pomagać, wyjaśniać istotę problemu z ambon. Tylko masowy sprzeciw może zapobiec tej groźnej głupocie.
 • Kora
  24.01.2013 18:03
  wydaje mi się , że nic nowego od zeszłego tygodnia ks. Marek nie napisał. Ten sam początek i znów ta nadzieja w tym samym Związku Radzieckim. Nie ma czasu, czy się już nie chce ? Odoszę takie wrażenie, że ksiądz redaktor już nic wielkiego nie może zrobić. Szkoda tych apeli.
  doceń 3
 • Korekta
  25.01.2013 19:01
  Internauci czytają tu właściwe wprowadzenie do numeru 4/2013. Czytelnicy wersji papierowej dostali omyłkowo wydrukowane (pod aktualnym tytułem) wprowadzenie do numeru 3/2013...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji