Nowy numer 3/2021 Archiwum

Karambol na DTŚ

Do kilkunastu kolizji doszło w piątek rano na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie, uszkodzonych zostało około 30 samochodów - podała policja. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do południa.

Na Śląsku od rana panują trudne warunki drogowe, spowodowane przede wszystkim marznącą mżawką. Na niektórych odcinkach dróg jest bardzo ślisko. Szczególnie odczuli to kierowcy poruszający się Drogową Trasą Średnicową - jedną z najważniejszych dróg w aglomeracji, łączącą Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze.

Już około godz. 6.30 na DTŚ w Chorzowie, na jezdni w kierunku Katowic, doszło do kolizji ciężarówki z naczepą oraz trzech innych samochodów. Krótko po usunięciu skutków tego wypadku, w pobliżu Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu - na przeciwległym pasie ruchu - doszło do kolejnych stłuczek.

"Na jezdni, prowadzącej do Zabrza i Rudy Śląskiej, doszło do kilkunastu kolizji z udziałem ok. 30 samochodów. Na szczęście nie mamy informacji o poszkodowanych" - powiedział PAP nadkomisarz Krzysztof Piechaczek ze śląskiej policji.

W pobliżu utworzył się długi korek, sięgający granic Katowic. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do południa, a nawet dłużej.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze