Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lepiej śpiewaj...

Blisko 40 uczestników i aż 10 nagrodzonych.


W sali parafialnej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbyła się już siedemnasta edycja konkursu Serbinowska Kolęda. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych – przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy sami dokonywali wyboru wykonywanego utworu. Były znane wszystkim kolędy, ale zabrzmiały również stare, niestety, dawno zapomniane. Można było usłyszeć także szereg współczesnych pastorałek.
W grupie przedszkolnej niekwestionowaną zwyciężczynią została Oliwia Nowak z Przedszkola nr 12, która zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”.

W gronie laureatów znalazły się ponadto Julia Depowska i Patrycja Stępień. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Krytusa i Maciej Karbowniczek.
W grupie starszej najwięcej głosów otrzymała Gabriela Konefał, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 9, której pastorałka „Blask nad Judeą” spodobał się głosującym najbardziej. – Utwór wybrałam sama. Lubię szybkie, rytmiczne piosenki. W przygotowaniach pomagali mi mama i tata – zwierzała się szczęśliwa Gabrysia tuż po rozdaniu nagród. Zdradziła także swoje plany na przyszłość: – Ponieważ bardzo lubię śpiewać, chciałabym zostać piosenkarką.
Drugie miejsce zajął Szymon Malik z Gimnazjum Katolickiego, który zaskoczył i porwał publiczność raperskim „Tym pięknym klimatem świąt”. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Janeczko. Wyróżnienia otrzymały zaś Anna Jurek z Alfredówki i Wiktoria Komada ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Dwa lata temu organizację Konkursu „Serbinowska Kolęda” przejęli Rycerze Kolumba. – Wcześniej prowadziła go Akcja Katolicka, później śp. Janusz Czapla – informuje Krzysztof Zuba. – Po jego śmierci był jeden rok przerwy. Ale jako punkt honoru postawiliśmy sobie jego przywrócenie. I tak drugi rok z rzędu jesteśmy organizatorami konkursu.
Tegoroczna edycja Serbinowskiej Kolędy nawiązywała do hasła Orszaku Trzech Króli, który tydzień temu przeszedł m.in. ulicami Tarnobrzega, czyli „Kolędy lepiej śpiewać, niż słuchać”. – Ideą jest, by rodziny wspólnie dobrze się bawiły, razem śpiewały i razem świętowały – dodaje Rafał Tracz.
Przed występami małych piosenkarzy zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat uświadamiający problem nadużywania środków odurzających, również zorganizowany przez Rycerzy Kolumba. W grupie młodszej zwyciężył Mikołaj Majka, wyróżnienie zaś otrzymała Emilia Nagaj (oboje z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu). W grupie starszej przyznano dwie nagrody – Jakubowi Jadachowi i Annie Jurek (oboje z Alfredówki).


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama