Nowy numer 28/2018 Archiwum

Los porwanych księży wciąż nieznany

Wciąż nieznany jest los trzech księży porwanych w październiku ub.r. w Demokratycznej Republice Konga. Są oni Kongijczykami i należą do augustiańskiego zgromadzenia asumpcjonistów. Miejscowy Kościół alarmuje, że policja nie wszczęła żadnego poważnego dochodzenia w ich sprawie.

Coraz częściej pojawiają się też głosy, iż uprowadzenia dokonano nie dla okupu, ale po to, by zastraszyć miejscowe duchowieństwo zaangażowane w obronę praw człowieka i ujawnianie przypadków nadużyć ze strony władz. Chodzi m.in. o nielegalną eksploatację zasobów mineralnych oraz cichą zgodę na ingerencję sił zagranicznych na terenie Konga. Księża są tam praktycznie jedynym głosem tych, których prawa są nagminnie łamane.

Za tą wersją zdarzeń zdaje się przemawiać fakt, że do miejscowego biskupa po okup zgłosiło się już wielu rzekomych porywaczy. Ślad po nich jednak ginął, gdy byli proszeni o przedstawienie jakichkolwiek dowodów, że porwani kapłani są w ich rękach.

Na terenie diecezji Butembo-Beni, gdzie leży parafia, w której pracowali trzej kongijscy księża, trwa nieustanna modlitwa o ich uwolnienie.

« 1 »

Zobacz także

  • OKO
    02.01.2013 19:32
    Istotą jest dla wszczęcia postępowania by, ktoś kopnął Biedronia w zadek (nikt tego jeszcze nie zrobił - ale)! Zrobił to na pewno na 100% katolik.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama