Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Boska.tv na multipleksie?

Internetowa telewizja nie będzie starać się o miejsce na multipleksie… na 80 proc.

- Nie mogę ujawnić, kto mi o tym powiedział, ale rzeczywiście są podejmowane działania, aby utworzyć podmiot, który miałby dostać koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe. W te działania są zaangażowani m.in. członkowie Krajowej Rady i niektórzy duchowni – powiedział „Naszemu Dziennikowi” o. Tadeusz Rydzyk. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce udzielić miejsca na drugim multipleksie telewizji społeczno-religijnej, która będzie „propagować tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego” oraz „wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie”. Zdaniem dyrektora Radia Maryja nie będzie to TV Trwam.

Temat podchwyciła „Gazeta Wyborcza” i zaczęła poszukiwania konkurenta toruńskiej stacji. Dyrektor Religia.tv ks. Kazimierz Sowa stwierdził w rozmowie z „GW”, że prowadzone przez niego medium nie będzie ubiegać się o miejsce na multipleksie. – Nie mamy ani takich zamiarów, ani pieniędzy na to. W 2013 r. będziemy nadal nadawać drogą satelitarną i kablową – powiedział. Katarzyna Wiśniewska ma jednak inny pomysł: - Osobiście w konkursie kibicuję więc internetowej Boska.tv tworzonej przez ludzi związanych z Religia.tv – napisała w komentarzu „Bez kitu na cyfrze”.

Problem w tym, że Boska.tv nie bierze udziału w żadnym konkursie. – Nie stoimy w kolejce do multipleksu – mówi serwisowi Gosc.pl dyrektor stacji, Jolanta Gwardys. – Wystartowaliśmy jako telewizja internetowa i nią jesteśmy. Nie mamy problemów z dotarciem do telewidzów – dodała.

Zaznacza jednak, że nic nie jest przesądzone. – W ostatnim czasie pojawiły się nowe możliwości, które spowodowały, że zaczęliśmy zastanawiać się nad ubieganiem się o miejsce na multipleksie. Nie chcę jednak mówić nic o szczegółach. Na chwilę obecną na 80 proc. nie będziemy się o to starać – tłumaczy.

« 1 »

Zobacz także

 • ABC
  03.01.2013 08:14
  ITI, koncern posiadający TVN, ma już parę miejsc na multipleksie. Podobnie Polsat. Niestety, nie na multipleksie nie ma żadnej alternatywy wobec opcji liberalno-lewicowych. A przecież prawo zobowiązuje KRRiTV do zapewnienia pluralizmu.

  To tak, jak za komunizmu. Z jednej strony PZPR miało de facto monopol informacyjny, z drugiej strony pozwalało na pewien margines swobody zakładając kontrolowane partie typu ZSL i SD, i organizacje typu Pax, periodyki z nazwy katolickie obsadzano tajnymi współpracownikami itp. A oprócz tego oczywiście była instytucja cenzury.

  Niestety PO-PSL nie wiele się od PZPRu różnią. Rozdają częstotliwości na multipleksie samym swoim. Podmioty niezależne niszczą, np. czystki w telewizji i radiu, odsprzedanie Rzeczp. i UważRze Hajdarowiczowi, ... Boni próbuje założyć radę, która bardziej przypomina cenzurę, niż instytucje w państwach demokratycznych.

  Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby ta telewizja była założona tylko po to, żeby odebrać miejsce na multipleksie TV Tr. To by pasowało do postkomunistycznych preferencji koalicji PO-PSL.
  doceń 0
 • kriss
  03.01.2013 11:51
  O. Rydzyk i całe środowisko skupione przy TV TRWAM będzie zawsze szukało wrogów. Nie dostali koncesji ze względu na źle wypełniony wniosek i fakt, że nie mogą udowodnić płynności finansowej na okres 10 lat - spisek, zamach, żydzi itp.
  Teraz, kiedy KRRiTV zarządziła, że jeden kanał ma byc tematyce społeczno - religijnej, a na tym rynku praktycznie nie ma u nas konkurencji (Religia.tv zakończyła własną produkcję, a od tv internetowej do multipleksu jest daleko jak stąd na Marsa) - to na siłe szuka się czegoś, co mogłoby zagrozić, bo przecież Polska jest sprzedana a na TV TRWAM szuka się bata.

  Boję się jednego - TV TRWAM dostanie miejsce na multipleksie - kto wtedy będzie wrogiem?
  doceń 0
 • PEDRYL
  03.01.2013 15:54
  BARDZDZO SIĘ CIESZĘ ŻE PEDRYLE BĘDA NA MULTIPLEKSIE
  doceń 0
 • Iskra
  05.01.2013 16:02
  Boję się jednego - TV TRWAM dostanie miejsce na multipleksie - kto wtedy będzie wrogiem?

  Osobiscie jestem przekonany,ze TV Trwam bedzie na Multipleksie.
  Wrogowie zawsze ci sami:libertyni,liberalowie,Unia Europejska ,polskojezyczne media zagraniczene, kosmopolityzm oczywiscie to wszystko ma swoje imiona nazwiska i okreslone formacje polityczne.Tak,ze towaru nie zabraknie i chetnych jego kupna rowniez no oczywiscie programow religijnych nie zabraknie ja osobiscie zawsze moge ogladac moj koncert zyczen .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama