Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kanony z Taize wypełniły Rwandę

Ponad 85 tys. młodych uczestniczyło w pielgrzymce zaufania przez ziemię, która miała miejsce od 14 do 18 listopada w stolicy Rwandy Kigali.

Było to kolejne ze spotkań na afrykańskiej ziemi, po Johannesburgu w 1995 roku i Nairobi w 2008, zorganizowanych przez braci z Taize, tym razem we współpracy z Kościołami Rwandy.

Młodzi przybyli na spotkanie z całej Rwandy, regionu Wielkich Jezior, Afryki wschodniej i wiele dalszych zakątków – w sumie ponad 85 tys. osób z 35 krajów. W ich przyjęcie zaangażowało się  ponad pięćdziesiąt wspólnot lokalnych z Kigali i okolic. Ponad cztery tysiące rodzin zdecydowało się otworzyć drzwi swoich domów i ugościć przybyłych.

Spotkania odbywały się we wspólnotach lokalnych, wokół tematu: „odwiedzić i spotkać świadków nadziei”, oraz w centrum Expo-Gikondo-Gatenga, gdzie miały miejsce modlitwy animowane przez wspólnotę. W programie spotkania znalazły się również dyskusje na różne tematy, forum kulturalne oraz wizyta w narodowym centrum pamięci.

Pielgrzymki zaufania przez ziemię zapoczątkował ponad czterdzieści lat temu, założyciel ekumenicznej wspólnoty z Taize, brat Roger.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast