Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odnowić wiarę

DA Katowice zaprasza na seminarium odnowy wiary.

Rok Wiary to dobry czas na to, żeby więcej uwagi poświęcić na poprawę osobistej relacji z Chrystusem. Okazją do tego może być cotygodniowy cykl spotkań w ramach seminarium odnowy wiary. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek (pierwsze – 8 listopada) o godz. 20 w krypcie katowickiej katedry. Uczestnicy gromadzić się będą na spotkaniach w małych grupach dzielenia, konferencji oraz wspólnej modlitwie.

– Będzie to czas wzmożonego duchowego remanentu – mówi ks. Damian Bednarski. Poszczególne konferencje poprowadzą: ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego" i dogmatyk, ks. Jarosław Ogrodniczak, duszpasterz rodzin archidiecezji katowickiej, ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji, ks. Jakub Dąbrowski, mariolog, Aleksander Bańka, lider Centrum Duchowości w Tychach, Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego". Udział w seminarium odnowy wiary to czas pracy nad sobą – potrzebna będzie codzienna lektura i medytacja Pisma Świętego. Seminarium zakończy się modlitwą wstawienniczą o pełniejsze otwarcie na dary i charyzmaty Ducha Świętego. Więcej informacji w DA Katowice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także