Nowy numer 50/2018 Archiwum

Rosjanie sfałszowali opinię pirotechniczną?

„Gazeta Polska Codziennie" dotarła do dokumentów, wskazujących na wątpliwości co do prawdziwości rosyjskiej opinii pirotechnicznej w sprawie Tu-154M. Znajdują się one w aktach polskiego śledztwa smoleńskiego.

Rosyjska opinia pirotechniczna została wydana 13 kwietnia 2010 r. Wydał ja Zakład Ekspertyz Kryminalistycznych Departamentu Spraw Wewnętrznych Obwodu Smoleńskiego, a badania przeprowadzili P.A. Kremień, zastępca naczelnika Oddziału Ekspertyz Kryminalistycznych DSW Obwodu Smoleńskiego oraz milicyjny ekspert ds. materiałów wybuchowych. A.W. Misurkin. Według ich opinii, do badania pobrano 5 próbek, które w trakcie analiz uległy całkowitemu zniszczeniu.

Tymczasem w protokole oględzin miejsca zdarzenia z 12 kwietnia 2010 r. zapisano, że na miejscu katastrofy pobrano dziewięć próbek. Co się stało z czterema pozostałymi próbkami i czy ich badanie wykazało obecność śladów materiałów wybuchowych - nie wiadomo.

Według gazety, wątpliwości co do prawdziwości rosyjskich ekspertyz spowodowały wyjazd polskich biegłych do Smoleńska.

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  06.11.2012 22:47

  No co jest???!!!! :o Gdzie są dyżurni tłumacze z peolskiego na polski? :(

   

  Zupełnie jestem w kropce - nie wiem co mam tym myśleć. Telefon milczy, żadnego esemesa z frazą "Należy tylko wyjaśnić ..."?

  Gdzie jesteś Piotrze P.? Gdzie jesteś Piotrze A.?

  Piotry kochane: Alert! Larum bębnią: Pojczyzna w potrzebie!

   

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy