Nowy numer 47/2019 Archiwum

Slowacja rozpoczyna Rok Wiary

Rok Wiary na Słowacji rozpoczęto w ślad za Ojcem Świętym w większości tamtejszych diecezji. Jedynie w diecezji spiskiej uroczyste otwarcie nastąpi 20 października podczas ogólnodiecezjalnego zgromadzenia kapłanów.

Dostępny jest już w języku słowackim tekst Dekretu o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w związku z celebrowaniem Roku Wiary. Archidiecezja bratysławska zaprasza w każdy drugi czwartek miesiąca do katedry św. Marcina na katechezy dotyczące prawd wiary z Credo apostolskiego. Na terenie grecko-katolickiego preszowskiego arcybiskupstwa już 12 października rozpoczął się swoisty „modlitewny łańcuch” w intencjach umocnienia i pogłębienia wiary i dzieła nowej ewangelizacji. Modlitwa, każdego dnia w innej parafii lub wspólnocie, trwać będzie przez cały Rok Wiary.

By przybliżyć atmosferę czasu Soboru Watykańskiego II przygotowano też na DVD (po raz pierwszy w słowackiej wersji językowej) film o Papieżu Janie XXIII pt. „Láskavý pápež”.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama