Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dobrze widzi się sercem

– Ta nagroda to podziękowanie nie tylko dla mnie. To wyróżnienie dla całej naszej parafii zauważa Dorota Hryncewicz z Parafialnego Zespołu Caritas w Ogardach

Po raz czternasty 7 października w Zielonej Górze wręczono statuetki „Człowiek Człowiekowi”, które przyznawane są za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej, inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego. – Te statuetki są symbolem naszej wdzięczności dla osób, które pięknie zapisują się swoim życiem w działalności charytatywnej – powiedział bp Stefan Regmunt. W kategorii indywidualnej otrzymali je: Dorota Hryncewicz z Ogard, Lidia Matuszewska z Gorzowa Wlkp., Stanisława Tłuczek z Nowej Soli, Ludmiła Zając z Gorzowa Wlkp. W kategorii „Darczyńca” statuetkę przyznano Fundacji Polska Miedź. Natomiast w kategorii „Organizacje samorządowe” doceniono Zakład Karny w Głogowie.

– Skazani dzięki tej pracy zmieniają się na lepsze – zapewnia dyrektor Ryszard Kędzia. Pomagać innym można w każdej sytuacji. Tego przykładem jest Lidia Matuszewska. Mimo że jest niewidoma i porusza się na wózku, prowadzi działania na rzecz Apostolatu Chorych. – Bóg podzielił się ze mną obficie swoim krzyżem. Inni mi pomagają i ja staram się robić, co mogę, dla drugiego człowieka – powiedziała laureatka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama