Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lawina bezrobotnych

Polska gospodarka hamuje, bezrobocie utrzymuje się na poziomie najwyższym od sześciu lat. Do tego w lipcu do urzędów pracy trafiła rekordowa liczba zgłoszeń o planowanych zwolnieniach grupowych - ustaliła "Rzeczpospolita".

Ze statystyk Ministerstwa Pracy, do których dotarła gazeta wynika, że w pierwszym miesiącu wakacji zwolnienia grupowe zapowiedziały 174 firmy. Mają one objąć aż 9,2 tys. osób czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Jak podaje "Rzeczpospolita" największe cięcia dotyczą branż: finansowej, budowlanej i handlowej. W lipcu redukcje zapowiedziano m.in. w PZU, Banku DnB Nord Polska, delikatesach Bomi czy sieci Orange. Zwolnienia zgłosiły także: Agencja Rynku Rolnego i lokalne jednostki wojskowe.

Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, rząd musi podjąć pilne działania, by opanować tę sytuację.

« 1 »

Zobacz także

 • Monika
  03.09.2012 13:40
  A PO dalej pierwsza w sondażach........ I nadal ludzie myślą, że rząd nic nie może, bo jest kryzys ogólnoświatowy. Co musi się stać, żeby ludziom otworzyły się oczy?
  doceń 1
 • maja
  03.09.2012 15:03
  "Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, rząd musi podjąć pilne działania, by opanować tę sytuację."

  ten rzad niestety nie slucha ekspertow, ten rzad twierdzi ze jest rzadem ekspertow i w tym jest problem. Dopoki rzad bedzie udawal ze tak jest nic sie nie zmieni.
  doceń 0
 • cloud
  03.09.2012 19:57
  Byłam dziś wUP. Kolejka do rejestarcji kilkudziesięciosobowa. Takie czasy pamiętam przed kilkunastu laty - w latach 90tych. Dziś nie jest lepiej. I chyba nie będzie. Na publi.pl znajdziecie wiele artykułów i opinii o przyczynach pogarszającej się sytuacji na rynku pracy
  doceń 0
 • Savonarola
  06.09.2012 22:53
  Nowa fala katolickich bezrobotnych "misjonarzy" zaleje polnocna Europe,ktora zerwala kontakty z Rzymem juz prawie 500 lat temu. Najwyrazniej Tradycja przegrywa z tymi,ktorzy oparli sie wylacznie na Pismie Swietym.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama