Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kukurydza droższa o 113 procent

Przed konsekwencjami drastycznego podnoszenia cen żywności przestrzega „L’Osservatore Romano”. Zjawisko to może doprowadzić do poważnego zagrożenia życia milionów osób.

Dotyczy to zwłaszcza krajów ubogich.   O ile ceny żywności wzrastają w skali świata, o tyle ceny, jakich żąda się w krajach ubogich, są wprost niemożliwe do udźwignięcia: w Mozambiku cena kukurydzy wzrosła w ciągu jednego miesiąca o 113 proc., w Południowym Sudanie o 220 proc., a w Sudanie o 180 proc. „Są to gwałtowne podwyżki” – powiedział wprost prezes Banku Światowego Jim Yong Kim.

Według Oxfam te dane „powinny przebudzić rządy i uświadomić im potrzebę pilnego przeciwdziałania zwyżkom rynków żywnościowych”. Nieustanny wzrost cen żywności może bowiem w tej sytuacji stać się poważnym zagrożeniem dla życia milionów osób.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama