Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ekshumacja ciała Anny Walentynowicz

Prokuratura na 17 września wyznaczyła datę ekshumacji zwłok Anny Walentynowicz - mówi pełnomocnik rodziny ofiary katastrofy smoleńskiej Stefan Hambura. Tym samym potwierdza doniesienia "Gazety Polskiej Codziennie", że dojdzie do tego jeszcze we wrześniu.

Jak mówi mec. Hambura, 17 i 18 września w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy odbędzie się sekcja zwłok i zbadanie ciała. A na 3 września wraz z synem i wnukiem Walentynowicz jest umówiony na spotkanie z wojskowymi śledczymi.

Adwokat zapowiada złożenie wniosku o dopuszczenie do badań dodatkowych, wskazanych przez rodzinę biegłych, mimo, iż prokuratura nie zgadzała się na to przy wcześniejszych ekshumacjach. Będzie też apel o udział niezależnych obserwatorów, którzy z biegłymi przyglądaliby się czynnościom poekshumacyjnym.

Rodzina nie ma absolutnie żadnych tajemnic w tej sprawie i opowiada się za transparentnością postępowania - mówi mec. Hambura, który też chce przejrzystości. Jak ocenia, rządy państwa prawa w tej sprawie nie zdały egzaminu i doszło do naruszenia przez urzędy i organy państwa polskiego praw podstawowych i praw człowieka. "Dlatego chcemy jak największej otwartości tego postępowania" - podkreśla.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze