Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szósty pasterz

W ingresie abp. Marka Jędraszewskiego do archikatedry łódzkiej weźmie udział nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, a także liczni hierarchowie.

Żeby ustalić szczegóły ingresu, do Łodzi przyjechał abp Marek Jędraszewski. Nominata w pałacu biskupim przywitali abp Władysław Ziółek oraz biskupi Adam Lepa i Ireneusz Pękalski. Przyszli też duchowni i osoby świeckie, którzy na co dzień współpracują z kurią. – Życzymy, aby ten dom od pierwszej chwili stał się domem księdza arcybiskupa metropolity – mówił abp Ziółek.

– Nie będzie tu takiej ciszy jak tam, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, bo wokół naszego domu biskupiego i katedry jest dość duży ruch. Będzie on inspiracją do tego, żeby odpowiedzieć na wszystkie wezwania dzisiejszego świata, który żyje w ogromnym przyśpieszeniu. Szczęść, Boże, od pierwszego kroku, od przekroczenia progu biskupiego domu. Z kolei abp Marek Jędraszewski mówił: – Mam świadomość, że przybywam tutaj z woli Ojca Świętego jako dopiero szósty biskup w historii tego Kościoła. Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że chrześcijaństwo na ziemi łódzkiej ma ogromne korzenie i tradycję. Trudno wyobrażać sobie, że dopiero przed 100 laty zaczęły się tu dzieje Kościoła – to nie jest prawda. Ingres nowego biskupa odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 11. Decyzją papieża Benedykta XVI, bp Marek Jędraszewski został mianowany 11 lipca biskupem łódzkim. Po ukończeniu wieku kanonicznego na emeryturę przeszedł abp Władysław Ziółek.dk

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama