Nowy numer 21/2020 Archiwum

Policja złamała prawo

Wiesław Jerzy Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku komentuje wydarzenie usunięcia wystawy antyaborcyjnej przez policję podczas Przystanku Woodstock.

Wypowiedź sędziego Johanna dotyczy protestu, którego treść zamieszczamy poniżej:

Pan Jacek Cichocki Minister Spraw Wewnętrznych Rządu Rzeczpospolitej Polskiej

Wyrażamy stanowczy protest przeciwko rozbiciu przez Policję legalnej pikiety Fundacji Pro – Prawo do Życia podczas Przystanku Woodstock w dniu 2 sierpnia 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Działanie „stróżów prawa” było szczególnie gorszące, gdyż odbywało się na oczach świadków, w obecności ekipy telewizji razem.tv. Policjanci bez podania przyczyn zatrzymali dwóch uczestników pikiety i zarekwirowali ich antyaborcyjny transparent. Po przesłuchaniu na komisariacie przedstawili kuriozalny zarzut „umieszczania w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści”. Policjantom zatroskanym o publiczną obyczajność przeszkadzało zdjęcie przedstawiające dziecko zabite w wyniku aborcji. Nie przeszkadzały im natomiast wulgarne i agresywne zachowania pijanych osób depczących antyaborcyjny transparent i wyzywających uczestników pikiety. Przeciwnie – interwencja Policji zmierzała do tego samego skutku, co działanie podpitych chuliganów: chodziło o zamknięcie ust ludziom głoszącym wstrząsająca prawdę o mordowaniu nienarodzonych.

Żądamy jednoznacznego i niezwłocznego ujawnienia i ukarania inicjatorów tej bezprawnej próby tłumienia ważnej dyskusji społecznej przy pomocy Policji. Chcemy czuć się obywatelami demokratycznego państwa, w którym Policja strzeże prawa i gwarantowanej przez Konstytucję swobody wypowiedzi.

Relacja z zatrzymania organizatorów antyaborcyjnej wystawy: "Zapraszam Pana do komisariatu"

Poparcie protestu można przesłać na adres: protest@razem.tv (prosimy o podanie: imienia, nazwiska, zawodu, miejscowości.)

« 1 »
  • Wladyslaw G.
    06.08.2012 21:30
    Niestety ciagle u nas, w Polsce, podobnie jak w czasach komuny, policja (kiedys) nie sa na sluzbie prawa, lecz na sluzbie rzadzacym lub ich "podopiecznym" (w tym przypadku obywatel Owsiak). Tolerancja tak, ale tylko dla niektorych. Rownosc tak, ale sa rowni i rowniejsi.Niestety drogo placimy za tzw. "gruba kreske", czyli pozwolenie na to aby "chore sumienia", o ktorych mowil jeszcze Jan Pawel II, nadal byly chore.
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama