Nowy numer 22/2023 Archiwum

Tanecznie w Krakowie

Co najmniej 300 entuzjastów tańca z Polski i Europy będzie ćwiczyć ruchy hip-hopu i breakdance podczas 2. Międzynarodowego Obozu Tanecznego w Krakowie, który rozpocznie się w piątek.

Jak poinformował w środę PAP organizator obozu - grupa tancerzy Fair Play Dance z Białegostoku, obóz będzie się składał z całodziennych warsztatów tańca. Poprowadzą je doskonali choreografowie oraz tancerze breakdance i hip-hopu z całego świata. Wśród nich będzie m.in. Les Twins z Francji, Chachi Gonzales ze Stanów Zjednoczonych, Ouick Crew z Norwegii, duet Hilty & Bosch z Japonii.

Oprócz lekcji tańca odbędą się koncerty, wykłady na temat tańca, konkursy - w tym "turniej double game", który - jak wyjaśnił organizator - będzie polegał na walkach tanecznych pasjonatów hip-hopu i breakdance. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

Organizator dodał, że chce, aby warsztaty były oryginalne, dlatego ich klimat ma przywoływać skojarzenia z grą w karty, a uczestnicy będą trenować w grupach o nazwach: talia czarna i talia czerwona. Zajęcia w pierwszej grupie będą poświęcone nauce tańca w stylu hiphopowym; w drugiej - ćwiczeniom breakdance.

Osoby, które wezmą udział w obozie, będą mogły też doskonalić ruchy takich stylów tanecznych jak: new age (polega na szybkich ruchach i indywidualnej interpretacji utworu muzycznego; ma podstawy hiphopowe), house (polega na płynnych ruchach przede wszystkim tułowia i nóg, w mniejszym stopniu rąk), popping (taniec robota).

Zajęcia odbędą się w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast