Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bł. Karolina na Fejsie

Kolejna mieszkanka nieba ma promocję w internecie.

Od niedzieli funkcjonuje strona bł. Karoliny Kózkówny na portalu społecznościowym Facebook. - Powstała ona, by rozwijać kult Karoliny w związku z dwoma ważnymi rocznicami: w ramach jubileuszu 25-lecia jej beatyfikacji oraz na dwa lata przed obchodami stulecia jej śmierci – mówi serwisowi Gosc.pl przewodniczący prezydium Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Łukasz Brodzik. Dlaczego Facebook?  - Po to, żeby Karolina była obecna tam, gdzie często zagląda młodzież - dodaje. Można tam znaleźć m.in. zaproszenie na Miasteczko Modlitewne, zjazd młodych z całej Polski, którzy będą spotykać się z Bogiem i drugim człowiekiem, modląc się za wstawiennictwem bł. Karoliny.

KSM podejmuje także inne inicjatywy promujące jego patronkę. Od 2009 roku na stronie internetowej „Różaniec Karoliny” prowadzona jest akcja Żywego Różańca. Jest to forma wzajemnej modlitwy młodych za siebie nawzajem. – Wydaliśmy także płytę z konferencjami prezentującymi prawdziwy obraz Karoliny, której wspaniałość nie ogranicza się jedynie do tego, że obroniła swoją czystość, ale wyraża się w pięknym połączeniu zachowania dziewictwa z urokiem życia codziennego: w pracowitości, w ciągłym planowaniu dobra, w apostolskim ewangelizowaniu dzieci i młodzieży – mówi Brodzik.

Bł. Karolina Kózkówna zginęła w 1914 roku we wsi Wal-Ruda koło Radłowa, broniąc dziewictwa przed rosyjskim żołnierzem, który chciał ją zgwałcić. 10 czerwca 1987 Jan Paweł II wyniósł ją na ołtarze.

Stronę można obejrzeć i „zalajkować” pod adresem: http://www.facebook.com/blogoslawiona.karolina

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama