Nowy numer 42/2018 Archiwum

Handel ludźmi w Białymstoku

Wraz z projektami nowych ustaw powrócił do debaty publicznej spór na temat dopuszczalności tzw. metody in vitro. Zwolennicy cywilizacji śmierci użyli już chyba wszystkich sztuczek służących manipulacjom na temat „dobrodziejstwa” tego okropnego procederu. Teraz rozpoczął się etap otwartej promocji handlu ludźmi.

Gazeta Wyborcza przeprowadziła wywiad z prof. Waldemarem Kuczyńskim z Białegostoku na temat in vitro. Głównym celem publikacji jest lobbing na rzecz dopuszczalności zamrażania ludzi w stadium zarodkowym.

Specjalista od produkowania ludzi w próbówkach podaje przy okazji interesujące informacje. Jedna z nich dotyczy szkodliwości stymulacji hormonalnej (poddaje się jej kobiety przed pobraniem komórek jajowych).

Waldemar Kuczyński mówi: stymulacja hormonalna powoduje przerost śluzówki macicy i torbiele na jajnikach. Groźba powikłań rośnie wraz z liczbą stymulacji hormonalnych. W dodatku pobranie komórek jajowych odbywa się metodą punkcji jajników, co jest przykre i może powodować powikłania, np. zrosty. Do tego trzeba dodać cierpienie pacjentek związane z samą stymulacją hormonalną. I cierpienia psychiczne związane z kolejnymi niepowodzeniami.

Nie jest łatwo na łamach GW przeczytać, że in vitro ma jakieś wady. Dlaczego tym razem jest inaczej? Ażeby uzasadnić mrożenie zarodków. Dzięki temu można ograniczyć szkodliwą dla kobiet stymulację hormonalną.  

Ginekolog Kuczyński twierdzi, że zarodkom zamrażanie nie szkodzi. Dobre przeżywają, a złe (czyli te, które nie przeżyły procedury) się wyrzuca. Można to rozumowanie porównać do logiki handlarzy niewolników. „Dobrzy” Murzyni przeżywali transport niewolniczymi statkami przez Atlantyk, „złych” wyrzucało się do oceanu – mówi Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro – prawo do życia.

Tę analogię wzmacnia jeszcze oferta, którą Waldemar Kuczyński przedstawia podczas rozmowy. Zamrożony człowiek (z wszczepieniem do macicy) kosztuje w jego klinice tylko 970 zł! Trudno się dziwić temu, że producent reklamuje swój towar. Zaskakuje natomiast fakt, że Gazeta Wyborcza nie protestuje przeciwko handlowi ludźmi.

Źródło:

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,12140558,In_vitro_z_mrozeniem_lepsze__Rozmowa_z_profesorem.html

« 1 »

Zobacz także

 • mkg
  20.07.2012 09:36

  "Zaskakuje natomiast fakt, że Gazeta Wyborcza nie protestuje przeciwko handlowi ludźmi." Jak sama nazwa Gazety wskazuje, że WYBIERA to, co chce przekazać.

  doceń 5
 • gut
  20.07.2012 10:54
  To było do przewidzenia a potem katalogi z wyborem koloru oczu, włosów itp. SZOK.
  doceń 5
 • Gość
  20.07.2012 11:13
  Waldek, obudź się! Jesteś przecież katolikiem!(może już nim nie jesteś..)To się w głowie nie mieści co robisz! Nie wiedziałam czym się zajmujesz do dzisiaj.. Wstydzę się za ciebie - koleżanka z klasy. Byłeś kiedyś poważnym kolegą. Będę się za ciebie modlić.
  doceń 4
 • Ernest
  20.07.2012 11:52
  Co za bałamutna i demagogiczna argumentacja. Płaci się za procedurę, a nie za człowieka. Widać nie tylko Wyborcza wypisuje bzdury, byle pod tezę.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy