Nowy numer 28/2018 Archiwum

Do Boga nie idzie się jak do kiosku

Wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu, wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia.Ps 50,14

Znamy stare polskie przysłowie „jak trwoga to do Boga”. Zwykle powtarzając je, skupiamy się na trwodze. Kiedy czegoś bardzo się obawiamy, a zwłaszcza gdy mamy poczucie, że sami nie jesteśmy w stanie się przed owym zagrożeniem zabezpieczyć, nagle przypomina się nam, że istnieje siła wyższa, Bóg, który „może akurat nas wysłucha”. Problem jednak tkwi w tym, że do Boga nie idzie się jak do kiosku – „2,50” i już mamy. Biblia mówi, że trzeba „wypełniać śluby złożone Najwyższemu” i dopiero wówczas wzywać Go w dniu utrapienia. Można mieć obawę „no tak, ale zawsze czegoś nie wypełnię, więc nigdy Bóg mnie nie wysłucha”. Rzeczywiście, gdyby Bóg nie był miłosierny, tak by było. Jednak Bóg obiecał, że wybaczy nam nasze winy. Jednak musi w nas być staranie wypełniania ślubów – a to już nie jest kwestia naszej słabości, ale decyzji. Czy staram się wypełniać obietnice dane Bogu, czy o nich myślę w moim codziennym życiu? Moje szczere staranie jest kluczem do Bożego miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł
  • dudi
    02.07.2012 08:34
    Co do Bożego Miłosierdzia - czasem wystarczy pragnienie i wołanie - kluczem więc może być otwarcie serca a nie uprzednie zasługi - zanim w psalmie pisze o ślubach mówi się o ofierze dziękczynnej - najpierw jest łaska, potem ewentualna odpowiedź - polemizowałbym więc z wymową dzisiejszego rozważania
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji