Nowy numer 24/2018 Archiwum

Seks-selekcja? OK

Niższa izba amerykańskiego Kongresu odrzuciła projekt zakazu aborcji ze względu na płeć dziecka. Zyskał on większość głosów, ale nie osiągnął wymaganego progu poparcia, czyli 2/3.

Za ustawą o niedyskryminacji prenatalnej (PRENDA) głosowało 226 republikanów i 20 demokratów, przeciw było 161 demokratów i 7 republikanów. Swój sprzeciw wyraził także prezydent Barack Obama.

Tymczasem, według sondaży, 77 proc. Amerykanów jest przeciw aborcji ze względu na płeć dziecka. W niektórych częściach USA jest ona nielegalna na mocy przepisów stanowych. Odrzucenie zakazu aborcji ze względu na płeć przez Izbę Reprezentantów nie zmienia tego  prawnego. Oznacza tylko tyle, że taka aborcja nadal nie będzie przestępstwem federalnym.

Krótko przed głosowaniem w Kongresie zostało w Internecie opublikowany nagranie z dziennikarskiej prowokacji. Wynika z niego, że pracownica klinki aborcyjnej potężnej organizacji Planned Parenthood instruuje podstawioną aktorkę, jak zabić nienarodzone dziecko, jeśli okaże się, że to dziewczynka.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

  • Orko
    04.06.2012 13:42
    Co za niemądry tytuł... Tanie gonienie za sensacją tam gdzie jej nie ma. Tracę zaufanie do redaktora jdud.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama