Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Prezydent ws. polityki rodzinnej

Prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował w piątek, że jest gotów do współpracy na rzecz tworzenia ogólnonarodowego programu polityki rodzinnej, a także rozwiązania problemu wszystkich form pracy tymczasowej, które zmieniają się w długotrwałe zatrudnienie.

Jak mówił Komorowski podczas spotkania z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych, jednym z priorytetów i zadań, jakie stoją przed państwem polskim, polskimi siłami politycznymi, również przed nim, jest kwestia strategii, jeśli chodzi o politykę rodzinną. Przyznał, że skoro ustawa emerytalna była wywołana przez konieczność reakcji na kryzys demograficzny i to, że Polacy coraz dłużej żyją, to trzeba się z tymi problemami próbować zmierzyć.

"Jestem absolutnie otwarty na propozycje i zachęcam do współpracy. Sądzę, że można się zdobyć na taki ogólnonarodowy program polityki rodzinnej" - podkreślił prezydent.

Prezydent powiedział również, że innym realnym problemem jest kwestia wszystkich form pracy tymczasowej, która - w jego ocenie - zamienia się "w długotrwały okres zatrudnienia pracownika często na gorszych dla niego warunkach". "Dostrzegam ten problem i jestem otwarty także w tej kwestii" - zaznaczył Komorowski.

Nawiązał też do obaw ludzi o to, czy dłużej pracując, będą mieli szansę na pracę. "Tu warto porozmawiać - jeśli będą jakieś sensowne i dobre pomysły, jestem też na nie otwarty" - podkreślił prezydent.

Jak zaznaczył jednak, "obowiązkiem nas wszystkich jest to, aby tworzyć przeświadczenie i przekonanie dające większe poczucie bezpieczeństwa Polakom".

 

« 1 »

Zobacz także

 • zyx
  01.06.2012 23:13
  "Tworzyć przeświadczenie i przekonanie"...
  W zasadzie niczym innym się Pan nie zajmuje! Wolałbym, żeby wreszcie stworzyć realne uwarunkowania sprzyjające rozwojowi i bezpieczeństwu rodziny oraz stabilności zatrudnienia.
  "Tworzenie przeświadczeń i przekonań", "o tym też można porozmawiać" - kolejne frazesy bez treści!! Ile tego można słuchać?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama