Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przed spotkaniem rodzin w Mediolanie

- Rodzina jest nieodzownym kapitałem społecznym i dlatego jest w centrum zainteresowania w czasie kryzysu, który przeżywamy – powiedział metropolita Mediolanu, kard. Angelo Scola. Podczas konferencji prasowej w Watykanie przed VII Światowym Spotkaniem Rodzin wyraził nadzieję, że to zgromadzenie rodzin katolickich z udziałem papieża Benedykta XVI wyznaczy drogę nowej ewangelizacji.

Celem Spotkania, które odbędzie się w dniach 30 maja – 3 czerwca w Mediolanie pod hasłem: „Rodzina: praca i świętowanie”, jest połączenie trzech podstawowych wymiarów codziennego życia każdego człowieka. Są nimi: rodzina, praca i odpoczynek (świętowanie). Kardynał wyraził nadzieję, że obecność Ojca Świętego sprawi, iż to wydarzenie będzie miało oddźwięk medialny nie tylko we Włoszech, ale również na świecie.

Podał także podstawowe dane dotyczące uczestników Spotkania. Na kończącej je Mszy św. spodziewany jest milion wiernych. Dzień wcześniej na święcie świadectw przewiduje się obecność 300 tys. osób. Z kolei 50 tys. osób odwiedzi Międzynarodowe Targi Rodziny, na których będzie ponad stu wystawców.

Dla uczestników zgromadzenia przygotowano 34 tys. miejsca noclegowe u 11 tys. rodzin, 13 tys. w budynkach kościelnych i 50 tys. dla osób z własnym śpiworem na ostatnią noc z 2 na 3 czerwca.

W poprzedzającym Spotkanie kongresie teologiczno-duszpasterskim weźmie udział 6900 osób, z czego ponad połowa spoza Włoch. 900 dzieci weźmie udział w kongresie dziecięcym pod nazwą „Ogród”.

W organizację Spotkania włączyło się 5 tys. wolontariuszy. Akredytowało się ponad tysiąc dziennikarzy.

Na portalu internetowym zgromadzenia (www.family2012.com) zanotowano ponad 633 tys. wejść ponad 330 tys. użytkowników, którzy dokonali ponad 2,1 mln odsłon stron. Z kolei jego profil na Facebooku polubiło ponad 14 tys. internautów, zaś materiały związane ze Spotkaniem zobaczyło na YouTube ponad 100 tys. ludzi.

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast