Nowy numer 47/2019 Archiwum

Wybuch wiary w Korei Płd.

W 2011 roku ponad 100 tys. dorosłych Koreańczyków przyjęło chrzest w Kościele katolickim.

Konferencja Episkopatu Korei Południowej podała w swoich statystykach, iż w ubiegłym roku chrzest przyjęły 134 562 osoby. Co ciekawe, zdecydowaną większość (ponad 100 tys.) z nich to osoby dorosłe.

W przypadku Korei Płd. można mówić o ogromnym wybuchu wiary. Obecnie liczba katolików w tym kraju wynosi 5,3 mln, co stanowi ok. 10 proc. wszystkich mieszkańców. Ponadto dalsze 20 proc. społeczeństwa to wyznawcy innych chrześcijańskich denominacji, przede wszystkim protestanckich. Największą wspólnotę religijną stanowią buddyści (23 proc.), prawie połowa mieszkańców kraju nie przyznaje się do wyznawania jakiejkolwiek religii.

Skąd wybuch zainteresowania Kościołem katolickim? Przewodniczący Konferencji, biskup Taejonu Łazarz You Heung-sik zwraca uwagę na znaczenie, jakie ma przykład, jaki dają świeccy w życiu codziennym. – Kościół jest od nich silnie zależny. Każdy wierny musi głosić Ewangelię – twierdzi.

« 1 »

Zobacz także

 • MOSCARDI
  04.05.2012 16:15
  MOSCARDI
  +Amen!!! Alleluja!:D
  doceń 3
 • Marcin
  05.05.2012 07:49
  "Każdy wierny musi głosić Ewangelię" - powiedział biskup.

  No to czas na mnie, pora wziąć się za głoszenie Ewangelii.

  Dla każdego z nas polecam wspólnoty ewangelizacyjne np. warszawską www.wodazycia.pl
  no i modlitwę o dary Ducha Św.

  Duch Św. daje taką odwagę i tak silnie ponagla, że i na ulicy obcemu zdarzało mi się komuś opowiadać o Ewangelii i Panu Jezusie.

  Chrystus Zmartwychwstał!
  Zaprawdę Zmartwychwstał!
  Alleluja!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama