Nowy numer 33/2018 Archiwum

Anioł Stróż Polski

3 maja w Sanktuarium św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi - Łagiewnikach odbędzie się uroczysta Msza św., podczas której bp Adam Lepa, poświęci figurę Anioła Stróża Polski.

Figura stanie na Ołtarzu Ojczyzny łagiewnickiego sanktuarium. Mówi o. Paweł Warchoł.

Anioł Stróż Portugalii nazwał się tak, objawiając się fatimskim dzieciom. Jego doroczne święto, zatwierdzone zostało przez Stolicę Apostolską.

Św. Bazyli pisał, że „godność Anioła, pełniącego rolę przywódcy narodu, jest wyższa od godności Anioła, opiekującego się pojedynczym mężem”.

Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów.

« 1 »

Zobacz także

 • Maciek
  02.05.2012 17:17
  Wreszcie ktoś docenił tak ważne dzieło, jakim jest uznanie Anioła Stróża Polski. To wszystko mówią objawienia, które powoli zaczyna się dostrzegać.
  Ksiądz Natanek już dawno wspominał o Aniele Stróży Polski. Jest nawet do Niego wspaniałe, przepiękne nabożeństwo.
  doceń 0
 • Franciszka i najbliżsi
  02.05.2012 18:04
  DZIĘKUJMY.
  doceń 3
 • rzezbiarz
  03.05.2012 05:40
  W kazdym polskim domu powinna byc taka figurka aniola stroza,naturalnie- poswiecona.Powinna stac obok gipsowej figury Maryi-zawsze dziwicy,figury sw,Jozefa,fogury sw,Faustyny i figury sw,Jana od krzyza,a w sieni niech wszystkich wita figura blogoslawionego Jana Pawla II. W takim domu szatan nie bedzie mial zadnych szans na kuszenie-figury nie pozwola!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama