Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Męska sprawa

Że ksiądz piłkę kopie, to dziwić ni gorszyć nie powinno, bo i czemu? Jak świat światem chłopy "za balą" latają. Kopie hutnik, kopie górnik, kopie prezes, kopie ksiądz. Ot, męska sprawa.

A jednak sutanna na murawie wciąż zjawiskową okazuje się być. I nawet kontrowersje wzbudza, jak się dowiadujemy w całkiem sympatycznym artykule "Strefa kibica, strefa Jezusa" zaprezentowanym w dzisiejszej "Wyborczej".

Chodzi o kampanię "reklamową" Gdańskiego Seminarium Duchownego "Dołącz do kadry powołanej przez Boga" (zobacz na: stronie seminarium). Na plakacie rozesłanym do szkół średnich i kościołów archidiecezji gdańskiej, widzimy pięciu kleryków na stadionie PGE Arena, pod korkami tango 12 - oficjalna piłka zbliżającego się Euro.

"W zdrowym ciele zdrowy duch. Wychodzimy w ten sposób z informacją do ludzi, mówiąc do nich zwykłym językiem" tłumaczą "Gazecie" gdańscy klerycy. Dodają, że celem akcji nie jest "ściągnąć do seminarium jak najwięcej dobrych piłkarzy", ale "dać do myślenia, pomóc podjąć decyzję" tym, którzy zastanawiają się nad wyborem kapłaństwa -  i "to już będzie sukces". 

We współpracy z wolą Bożą sukces będzie na pewno. Jak zauważa "GW" niektóre media nazwały kampanię "nietypową" i "kontrowersyjną", pojawiły się też komentarze, że "powołań nie powinno się w ogóle reklamować", itd, itp...

Cóż, rzecz w tym, że chrześcijaństwo samo przez się jest jak najbardziej nie-typowym i kontrowersyjnym WYDARZENIEM w dziejach ludzkości i rewolucją w życiu każdego, kto  się w nie wgryzie, przełknie, zasmakuje... Czy więc kampania mogłaby być inna? 

Seminarzystom z Gdańska gratulujemy pomysłu. I szczerze kibicujemy w dalszych "rozgrywkach"!  

 

.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Hannaonline84
  02.05.2012 13:16
  To ma być kontrowersyjna kampania?! Chyba komuś coś się pomyliło albo nie zna znaczenia słowa "kontrowersyjna".
  Może jest troszkę nietypowa (z pewnego punktu widzenia) ta kampania, ale zdecydowanie nie kontrowersyjna. Myślę, że jest zdecydowanie na czasie.
  Mi się ta kampania bardzo podoba i mam nadzieję, że przyniesie same dobre owoce.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama