GN 24/2018 Archiwum

Adamiakowa zagra na Euro?

W środę wieczorem trener piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda ogłosi szeroką kadrę na mistrzostwa Europy. 26 nazwisk odczyta podczas koncertu na warszawskim Podzamczu. Tym samym rozpocznie się ostatni etap przygotowań do turnieju.

Według organizatorów, selekcjoner nazwiska wybrańców odczyta w drugiej części imprezy, nazwanej "Moc Biało-Czerwonych", około godz. 22.20. Godzinę później ma się odbyć konferencja prasowa Smudy.

W czasie koncertu wyłoniony zostanie również "Hit Biało-Czerwonych" - oficjalna piosenka polskiej reprezentacji na Euro-2012.

Wytypowani przez niego zawodnicy będą uczestniczyć w dwóch zgrupowaniach: od 9 do 16 maja w tureckim Belek oraz od 16 do 28 maja w austriackim Lienz. Z uwagi na obowiązki klubowe w pierwszym weźmie udział jedynie 15-18 piłkarzy, a kadra w komplecie spotka się ok. 20 maja.

Od 9 do 16 maja wybrańcy Smudy będą przebywać na zgrupowaniu leczniczo-regeneracyjnym w tureckim Belek, ale w mocno okrojonym składzie. Z uwagi na terminarze rozgrywek ligowych wszystkich piłkarzy szkoleniowiec może mieć do dyspozycji dopiero po 20 maja.

W Austrii kadrowicze rozegrają dwa spotkania towarzyskie - 22 i 26 maja w Klagenfurcie zmierzą się z Łotwą i Słowacją. Po tym drugim, a przed wylotem do Polski, Smuda ogłosi ostateczną 23-osobową kadrę na ME, których biało-czerwoni będą współgospodarzami.

Pierwszy gwizdek ME zabrzmi 8 czerwca o godz. 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przeciwnikiem Polaków w meczu otwarcia będą Grecy.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama