Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Narodziny dzwonu

Jan Paweł II jednak pojedzie do Rosji. Czekają na niego katolicy w mieście Surgut na Syberii, w parafii zajmującej teren trzy razy większy od Polski.

Jan Paweł II to imię dzwonu. Słowiański papież nie pojechał do Rosji, choć bardzo tego chciał. Pojedzie więc tam dzwon, dar polskich katolików dla katolików z Syberii.

Dzwon już powstał - w pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Będzie go można zobaczyć na targach w Kielcach 18-20 czerwca. A potem: w daleką drogę, na północno-zachodnią Syberię.

Jan Paweł II będzie dzwonił na Bożą chwałę nad szarymi blokowiskami Surgutu i dalej, nad rosnącą tam laso-tundrą, w krótkie syberyjskie lata i długie zimy, gdy temperatura spada do minus 50 stopni Celsjusza. Proboszczem w Surgucie jest polski ksiądz Jarosław Mitrzak rodem z Siedlec, człowiek, który większość życia spędza w samochodzie: wciąż podróżuje między miastami swojej ogromnej parafii i odprawia Msze święte w mieszkaniach katolików. Na takie Msze zbiegają się wierni z całej okolicy, wielu bierze na tę okazję specjalnie urlopy. W samym Surgucie ks. Jarosław kończy budowę kościoła św. Józefa Robotnika i Jana Pawła II. To tu ma zostać przywieziony dzwon.

Wesprzeć dokończenie budowy, lub dołożyć się do kosztów cła i transportu dzwonu na Syberię, można przez wpłaty na konto: Ks. Jarosław Mitrzak, Kredyt Bank SA nr 34 1500 1663 1016 6029 0931 0000.

 

Narodziny dzwonu na Syberię
janfelczynskibells

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

  • Singer
    01.05.2012 22:21
    Tego nawet Kafka by nie wymyslil.Jan Pawel II zeslany na Sybir.O swiety obrazie lichenski widzisz,a nie grzmisz!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama