Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prezydenci zagrożeniem dla DR Konga

Do odżegnania się od przemocy i włączenia w budowanie większej jedności wezwał kongijską młodzież kard. Laurent Mosengwo Pasinya.

Wskazał on, że Demokratyczna Republika Konga przeżywa obecnie kryzys, który zagraża integralności państwa. Stąd, jak podkreślił arcybiskup stołecznej Kinszasy, potrzeba większego zaangażowania w budowanie dobra wspólnego.

O przyszłości Konga kard. Pasinya mówił do młodzieży w Niedzielę Palmową. Podkreślił, że zanim młodzi przejmą stery w kraju, powinni się do tego dobrze przygotować oraz nauczyć odpowiedzialności, a do tego potrzeba też zaangażowania wychowawców.

Przy okazji przypomniano, że kongijscy biskupi spotkali się w ostatnich tygodniach z przedstawicielami rządu i opozycji. Była to kolejna próba mediacji mająca doprowadzić do rozwiązania niezwykle skomplikowanej sytuacji politycznej w tym kraju. Po listopadowych wyborach krajem rządzi praktycznie dwóch prezydentów. Wybory wygrał Joseph Kabila, jednak wyniki głosowania zakwestionował jego główny rywal Etienne Tshisekedi, który też ogłosił się prezydentem.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama