GN 4/2023 Archiwum

„Fiksacja na prawach mniejszości groźna dla społeczeństwa”

- twierdzi abp Williams.

Duchowy zwierzchnik anglikanów uważa, że na przestrzeni ostatnich 10–20 lat kwestiom praw homoseksualistów, feminizmowi i tożsamości rasowej poświęcono zbyt wiele uwagi. Skoncentrowano się na partykularnych interesach wąskich grup kosztem całego społeczeństwa. Działania te nie były ukierunkowane na osiąganie dobra wspólnego.

W przemówieniu do młodzieży w Cardiff przestrzegał również, przed możliwością rozpadu Wielkiej Brytanii. Powiedział, że istnieje takie niebezpieczeństwo w sytuacji, gdy w siłę zaczną rosnąć nacjonalizmy walijskie i szkockie. Te tendencje podsycają grupy, które wykorzystują wewnętrzne problemy i napięcia dla własnych interesów. W przemówieniu do Zgromadzenia Kościoła Walii zaatakował również uzależnienie od zasiłków społecznych, które jest według niego szkodliwe dla społeczeństwa.

Abp Rowan Williams jest zwierzchnikiem Kościoła Anglii. W połowie marca oświadczył, że rezygnuje z tej funkcji pod koniec roku. Od tego czasu wygłosił szereg szczerych, bezpośrednich wystąpień.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy