Nowy numer 21/2020 Archiwum

960 godzin modlitwy w intencji życia

Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej trwać będzie przy legnickiej katedrze krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia”.

„Przez 960 godzin, w dzień i w nocy, trwać będzie publiczna modlitwa w intencji życia dzieci nienarodzonych w centrum Legnicy, tuż obok katedry i Rynku” - mówi ks. Wilk, asystent kościelny KSM diecezji legnickiej. Cała akcja koordynowana jest przez KSM przy współpracy organizacji i stowarzyszeń z terenu diecezji.

Legnica jest pierwszym miastem w Polsce, które włącza się w ogólnoświatową krucjatę modlitewną „40 days for live”. Marsze dla Życia odbywają się w całej Polsce, ale „40 Dni dla Życia” to ciągle jeszcze mało znana wśród Polaków inicjatywa.

Akcja "40 Dni dla Życia" skończy się 1 kwietnia o godz. 14. Wtedy też przy legnickiej katedrze odbędzie się poświęcenie palm, a potem Marsz przejdzie do parafii na os. Kopernika. Celem Marszu jest promocja duchowej adopcji dziecka poczętego i pomoc samotnym matkom.

- Czwartemu Legnickiemu Marszowi dla Życia towarzyszy akcja charytatywna "Kredka dla dziecka" - mówi ks. Janusz Wilk. - Zbieramy przybory szkolne na rzecz dzieci z jedenastu domów dziecka w diecezji legnickiej.

Więcej informacji na www.marszdlazycia.legnica.pl

« 1 »
  • gut
    18.02.2012 22:48
    Piękna sprawa w tym bardziej, że sama akcja to biblijna tradycja jak widać ona zawsze żyje daje osobie znać, niesamowite.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama