Tradycyjne wartości sprzedają się lepiej

Filmy w których dominują patriotyzm i tradycyjne wartości cieszą się większą oglądalnością. Jeżeli chcesz zarobić pieniądze w Hollywood to musisz nakręcić film z mocnymi akcentami patriotyzmu, promujący konserwatywne wartości i nie zniesławiający chrześcijaństwa.

Tak wynika z tegorocznego 76-stronicowego raportu publikowanego od 20 lat przez Movieguide.  Raport ocenia wchodzące na ekrany w USA  filmy według wielu kryteriów, takich jak: czy film zniesławia przesłanie biblijne, czy promuje przemoc, seks, polityczną poprawność homoseksualizm i wiele innych.

Według raportu 7 spośród 10 cieszących się największą frekwencją filmów znalazło się w tym rankingu na wysokich miejscach. Oceniono, że zawierają „mocne albo bardzo mocne chrześcijańskie i moralne przesłanie”. Raport zidentyfikował 91  ubiegłorocznych premier w których konserwatywne i moralne odgrywa ważną rolę. Łącznie każdy z nich przyniósł średnio 59 milionów dolarów wpływów. Z kolei filmy określone jako „liberalne i lewicowe” , a znalazło się ich w tej kategorii 105, zarobiły  średnio11 milionów każdy.

« 1 »

Edward Kabiesz/Hollywood Reporter