Nowy numer 20/2022 Archiwum

Egzorcysta ostrzega

Badanie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego pokazują, że w Polsce powiększa się grupa katolików, którzy przestają praktykować. W związku z tym ks. Jan Pałyga, egzorcysta i kierownik Centrum Pomocy Duchowej w Warszawie skierował apel do osób, które dystansują się od praktyk religijnych. "Popełniacie błąd" - przestrzega pallotyn.

„List pasterski”, bo tak zatytułowany jest krótki tekst ks. Pałygi, przypomina o nieusuwalnym charakterze chrztu świętego. Chociaż autor zastrzega, że jego celem nie jest nawracanie adresatów, to jednak, stwierdza jednoznacznie: „dystansując się od Kościoła i praktyk religijnych, popełniacie błąd”.

"Zagospodarowana od dzieciństwa Wasza podświadomość, świadomość i nadświadomość przez sakrament chrztu i bierzmowanie są praktycznie nie do usunięcia i będą dawały znać o sobie do końca Waszych dni" - podkreśla ks. Pałyga.

Ks. Jan Pałyga urodził się w 1930 roku, jest pallotynem oraz egzorcystą Diecezji Warszawsko-praskiej. W latach 1982-1997 był redaktorem naczelnym „Królowej Apostołów”. Jest autorem kilkunastu książek.

Pełnił również funkcję zastępcy prowincjała polskich pallotynów. Założył działającą w kilkunastu diecezjach w Polsce i za granicą wspólnotę trudnych małżeństw Sychar.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze