Nowy numer 20/2019 Archiwum

Nowicka znów przegrała z Najfeld

Sąd apelacyjny utrzymał dziś w mocy wyrok uniewinniający Joannę Najfeld w procesie karnym wytoczonym jej przez Wandę Nowicką. Orzeczenie jest prawomocne.

Chodziło o stwierdzenie Najfeld, że Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego. Sąd drugiej instancji uznał, że Najfeld jest niewinna „ze względu na prawdziwość wypowiedzianych przez nią słów oraz fakt wypowiedzenia ich w ważnym interesie społecznym” - poinformował Najfeld na swej stronie internetowej.

Wyrok jest druzgocący dla Nowickiej, która została tymczasem wicemarszałkiem Sejmu. Już po wyroku pierwszej instancji pojawiły się opinie, wedle których posłanka Ruchu Palikota powinna ustąpić z tej funkcji, skoro sąd uznał za prawdziwe stwierdzenie o pozostawaniu przez nią na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego.

Przypomnijmy: Joanna Najfeld powiedziała w 2009 roku w czasie dyskusji TVN24: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

Oto nagranie tej wypowiedzi:

 

Joanna Najfeld pozwana do sądu
PrawicaCompany

« 1 »

Zobacz także

 • Bartios
  31.01.2012 22:31
  Gratuluję Pani Joanno!
  doceń 7
 • mrDurex
  31.01.2012 23:43
  Zastanawiam się, czy gdyby pani Nowicka tylko stała na czele biznesu antykoncepcyjnego (np. miała własną fabrykę prezerwatyw) też powinna zrezygnować z pełnionej funkcji.
  doceń 0
 • danka
  01.02.2012 00:13
  Pani Joanno dziękuję.
  doceń 11
 • agnostos
  02.02.2012 16:26
  agnostos
  Pani Najfeld poświadczyła nieprawdę, bo organizacja pani Nowickiej jest co najwyżej sponsorowana przez w/w koncern, a więc nie jest jego częścią, co w ogóle prawnie nie jest możliwe, a na liście płac są tylko pracownicy firmy, a pani Nowicka nie jest pracownikiem żadnej takiej firmy.
  Po drugie, nie ma nic bezprawnego w tym, że jakiś koncern sponsoruje jakąś organizację, tym bardziej, gdy ich cele są zbieżne.
  Po trzecie, na taki pożal się Boże "sąd" chyba kiedyś znajdzie się sąd (niechby i Ostateczny)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL