Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowicka znów przegrała z Najfeld

Sąd apelacyjny utrzymał dziś w mocy wyrok uniewinniający Joannę Najfeld w procesie karnym wytoczonym jej przez Wandę Nowicką. Orzeczenie jest prawomocne.

Chodziło o stwierdzenie Najfeld, że Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego. Sąd drugiej instancji uznał, że Najfeld jest niewinna „ze względu na prawdziwość wypowiedzianych przez nią słów oraz fakt wypowiedzenia ich w ważnym interesie społecznym” - poinformował Najfeld na swej stronie internetowej.

Wyrok jest druzgocący dla Nowickiej, która została tymczasem wicemarszałkiem Sejmu. Już po wyroku pierwszej instancji pojawiły się opinie, wedle których posłanka Ruchu Palikota powinna ustąpić z tej funkcji, skoro sąd uznał za prawdziwe stwierdzenie o pozostawaniu przez nią na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego.

Przypomnijmy: Joanna Najfeld powiedziała w 2009 roku w czasie dyskusji TVN24: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

Oto nagranie tej wypowiedzi:

 

Joanna Najfeld pozwana do sądu
PrawicaCompany

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama